Wyzwanie czytelnicze Kawy z Cynamonem

Wyzwanie Czytelnicze Kawy z Cynamonem 2015

Kto ma ochotę dać się wyzwać? 😀

Co rusz natykamy się na jakieś wymyślne “wyzwania” książkowe. Jakby samo znalezienie czasu na czytanie nie było wystarczającym wyzwaniem… Uczestnicy grup czytelniczych z obłędem w oku pytają, jaka książka najbardziej pasuje do kategorii “napisana 100 lat temu przez kobietę, o zwierzętach i najlepiej z czerwoną okładką”.

Kawa z Cynamonem oczywiście nie może zignorować tak popularnego owczego pędu! Szczególnie, że takie zawody w czytaniu wydają nam się trochę śmieszne… nie mówimy tu o akcjach typu “czytamy mało popularnych, zagranicznych pisarzy” czy “czytamy klasykę”, ale o gorączkowym “zaliczaniu” książek, jakby to były panienki w barze.

Nie byłybyśmy jednak sobą, gdybyśmy i my nie zaproponowały Wam Niezwykle Ambitnego i Wymagającego Wyzwania Czytelniczego!

Oto warunki:
– każdy przystępuje do wyzwania na własną odpowiedzialność i wedle ochoty;
– nagrodą jest głęboka satysfakcja z osiągnięcia kolejnego czytelniczego pułapu szczęścia (chyba, że dobrniecie do końca listy i akurat się spotkamy, to zasłużycie na Uściski Dłoni Prowadzących);
– należy zrealizować przynajmniej jeden punkt z listy, inaczej spadnie na was Foch Kosmosu i pęknie wam gumka w majtkach;
– na zrealizowanie wyzwania macie czas nieokreślony – chyba, że pęknie wam gumka, to będzie Znak, że trzeba coś podziałać.

Zaczynamy! Wyzywamy!

Wyzwanie Czytelnicze Kawy z Cynamonem 2015

Powodzenia 😉

Reklamy

109 thoughts on “Wyzwanie czytelnicze Kawy z Cynamonem

   1. O wewnętrznej bogini to ja Ci sama pierwsza powiedziałam, zapominalska Szyszko, kiedy relacjonowałam wrażenia po szybkim zerknięciu na losową stronę Greya :D. Rżałyśmy nad tym obie w herbaciarni albo w Kofeinie. Tak więc ten punkt mam zaliczony tak dawno, że ho ho :D.
    A co ostatniego:
    1. Choć raz w życiu trafić na książkę, która wciągnie tak bardzo, że nosi się ją ze sobą wszędzie, na wszelki wypadek, że znajdzie się chwilka, w której będzie można choć trzy zdania przeczytać (np. w sklepie, w kolejce do kasy).
    2. Wybrać się na wycieczkę specjalnie po to, żeby zobaczyć miejsce, w którym rozgrywała się akcja powieści.
    3. Kupić komuś bliskiemu w prezencie książkę, którą sami chcemy przeczytać, a potem szybko ją od niego/jej pożyczyć.
    4. Chociaż raz wziąć udział w akcji „Uwolnij książkę” (jako dawca lub biorca, obojętnie).
    5. Po przeczytaniu książki, która nam się spodobała, szukać jej recenzji w internecie i oburzać się głośno, jeśli przeczytane opinie będą niezgodne z naszą.
    😀

 1. pkt. 7 wykluczam, kolejne otwarcie tej pozycji jest ponad moje siły, pkt-y 20 i 21 bardzo trudno wykonalne, zważywszy na częstotliwość podróżowania autobusem/tramwajem, 27 tudzież, ze względu na znikome kontakty face tu face z kimkolwiek a do personelu nie mogę się zwracać w sposób sugerujący naruszenie kodeksu pracy, wszystkie pozostałe zdaje się że już mam za sobą, włącznie z 22, całkiem a świeżo…

 2. Oj, chętnie bym się przyłączyła, ale nie wiem czy jestem godna, bo sama wyzwanie na ten rok wymyśliłam ;P a co tam….i tak sie przyłączę, czy chcecie czy nie, baaaa połowa punktów już zaliczona 🙂

 3. Czytaj w wannie.Level wyżej-czytaj książkę pożyczoną od przyjaciólki.Jeszcze wyżej-którą to książkę wypożyczyła z biblioteki.p.22-„Anatomia człowieka”Krechowieckiego.

   1. Tak se myślę o co chodzi, a tu widzę że się pomyliłam i zamiast 20 i 21 wklepałam 21 i 22. „To był lokaj!” w podręczniku do biologii 🙂 W sumie też miło.

 4. Najlepiej wybrać książkę z dzieciństwa, założoną świstkiem po czekoladzie, pachnącą kawą albo śledziami,napisaną przez lokaja i przeczytać ją z westchnieniem razem z kotem – z braku kota może być nietypowe cokolwiek :))))

 5. Cudne.
  Czy rzucanie pogardliwego spojrzenia i komentarza „No to mi zaimponowałeś…” uczniowi (gimnazjum), który przychodzi do biblioteki tylko po to, żeby z dumą oświadczyć, że w życiu nie przeczytał żadnej książki może być zaliczone do punktu 27?

   1. Niestety, na nieczytatego mugol nie działa… Sprawdzone 5 minut temu, na grupie sześciu trzynastolatków. Jestem załamana, bo trzech z nich nawet nie bardzo Harrego Pottera kojarzyło 😦

 6. Zapraszamy do dodania bloga w serwisie zBLOGowani! Mamy już ponad 5000 blogów z 22 kategorii.
  Należy założyć konto jako bloger i w 2 krokach dodać bloga do serwisu. Nasz robot sam pobiera aktualne wpisy i prezentuje je tysiącom użytkowników którzy codziennie korzystają ze zBLOGowanych. Dla blogera to korzyść w postaci nowych czytelników i większego ruchu na blogu. Zapraszamy!

 7. nie mogę zaliczyć 27 bo mój przedział wiekowy nie wie co to i jeszcze by kto pomyślał, że to komplement albo jakiś podryw czy tam co…. i poproszę nowy zestaw 🙂

  1. jak wynika z komentarzy wyżej, nieznajomość „mugola” dotyka wszystkie przedziały wiekowe… a nowy zestaw będzie w przyszłym roku, nie możemy się przecież przepracować 😀

 8. Uwielbiam was 😀 Punkt 6 zaliczam prawie codziennie 🙂 Może was gdzieś spotkać na żywo i pogadać o własnych wyzwanich czytelniczych?

  1. spotkać nas równocześnie to wielka sztuka, doktorat z logistyki można na ten temat napisać 🙂 ale najłatwiej chyba na targach książki w Krakowie lub Katowicach.

  1. Wymyślałyśmy we dwie – Szyszka i Miranda, autorki tego bloga (tak, wiemy, że to nietypowe). Wszystko tu jest naszym własnym, niejednokrotnie dzikim pomysłem.

 9. Troszkę dużo tych punktów, porwała Cię chwila;p
  Nie mniej z wielką przyjemnością wezmę w nim udział:D Dzięki za ten głos rozsądku w tych przepychankach wyzwaniowych:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s